Hakkımızda

1998 yılında yazılım mühendisliği, danışmanlık amacıyla teknik ve arge ekibinin katılımıyla Adana'da teknoloji liderliği üstlenen kuruluşlara çözüm ortaklığı yaparak, müşterilerine yeni ve beklenen çözümleri sunmayı, çözümlerini sürekli kılmayı hedefleyen iş anlayışıyla bilişim sektöründe hizmetine başlamıştır.

300 m2 kapalı alanda kendi yerimizde 40 kişilik eğitim salonuyla, elektronik teknik servisiyle, bünyesinde elektronik mühendisi, bilgisayar mühendisi, makina mühendisi,  veritabanı uzmanı, eğitimli teknik servis uzmanları ve danışmanlarıyla saygın müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

İşletmemiz personellerinin sürekli eğitim alarak bilgi seviyesini üst düzeyde tutmalarını sağlamaktadır.  Adana, Mersin, Gaziantep, K.maraş, Niğde, Nevşehir, Malatya bölgelerinde müşteri portföyleri bulunmaktadır.

Belediyeler, özel idareler, muhtarlıklar, su idareleri, ticari işletmelerde yazılım uygulamalarını başlatmıştır. Yerel yönetim uygulamalarını kendi bünyemizde 15'i aşkın uzman teknik kadrosu ile geliştirerek yazılım çözümlerini geliştirme, uygulama ve destek üçgeninde en yüksek teknoloji kullanarak üretmini tamamlamış halen de kullanıcı dostlarına en iyi şekilde çözüm üretmeye devam etmektedir.

Yenililk ve süreklilik arzeden yapısıyla veritabanı uygulamaları, dünyaca kabul gören ileri teknolojileri kullanarak ihtiyaçlara göre kendini geliştirmiş. Ticari programlarda Logo, Mikro,  Genresman, Checkpoint, Microsoft ürünlerinin desteğini vermekte olup bu markalara da özel çözümler üretmektedir.

2001 yılında iç piyasa açılımı ile müşteri memnuniyeti göz önüne alınarak TSE belgesi teknik servisimizde  bilgisayar ve ek ürünlerinin tamiratı ile destek hizmetlerimizi en uygun halde müşterilerimize sunmuş bulunmaktayız.

OvaSoft, AySoft markalarımızla Yazılım sektöründe markalaşmaya MaxiPC personel computer 'le de Bilgisayar ve Server kabin ile Turnike'lerde 'de markalaşmayı hedeflemekteyiz.

ISO -9001 kalite yönetim sistemi çerçevesinde çalışmalara başlamış ve bu sistem doğrultusunda daha iyi hizmet ve ürün sunmayı hedeflemiştir.  Yine 2001 yılında Adana Bilişimci işadamları derneği'ne üye olarak yönetimde de  görev almıştır. KOSGEB'de üyesi olan işletmemiz kosgeb desteklerini de alarak güçlenmiştir.

Teknoloji yeniliklerinde anahtar teslim çözümler, zamanında destek ve en iyi hizmet prensibiyle rekabet piyasasında başarılar destek alınan noktanın teknolojik gücüne  bağlıdır. 

Misyon 
Küreselleşen dünya pazarında işletmelerin verimliliklerini arttırmak için, bilişim teknolojilerini kullanarak, kolay kullanımlı yeniliklere uyumlu teknoloji ve hizmetler üretmek, Teknolojiyi sürekli takip ederek Teknik donanımını sürekli üst seviyide tutarak ülkemizi bilişim sektörünü dışa bağımlılıktan kurtarmayı prensip edinmiştir.

Vizyon
Kalite standartlarına sahip olan ovabilişim 0 ve 1 'in bulunduğu her martrixte ve bilişimde ilk akla gelecek isimlerden biri olabilmeyı hedeflemektedir.